Przeprowadzki bibliotek

Strona główna » Przeprowadzki bibliotek

Tradycyjne książki mają swój niepowtarzalny urok, którego nie odbiorą im nowoczesne gadżety elektroniczne. Zapach papieru i jego faktura oraz dopasowana do zawartości okładka mają dla wielu czytelników ogromną wartość. Z drugiej strony to właśnie te elementy książek sprawiają najwięcej problemów podczas ewentualnej przeprowadzki biblioteki, ponieważ bardzo łatwo doprowadzić do uszkodzenia tak delikatnego materiału. W związku z tym należy się do takiej akcji odpowiednio przygotować. Jak to zrobić, podpowiadamy poniżej.

przeprowadzki bibliotek

Etap pakowania


Biblioteka to nie tylko książki, ale często także różnego rodzaju magazyny, dokumenty, pamiątki oraz elektronika – komputery, drukarki i czytniki. Każda z tych rzeczy wymaga trochę innego podejścia w przypadku przeprowadzki bibliotek, ale wspólnym mianownikiem jest na pewno odpowiednie pakowanie. Dlatego książki najlepiej pogrupować według tematyki, aby oszczędzić sobie pracy przy ich ponownym układaniu na półkach w nowym miejscu. Z kolei sprzęt powinien być zapakowany w dobrze zabezpieczone pudła (np. wypełnione styropianem, tkaninami lub papierem). Co zamortyzuje ewentualne wstrząsy w trakcie przenoszenia i transportu. Oczywiście, zarówno książki, jak i pozostały sprzęt, warto również chronić przed wilgocią, szczególnie gdy do przeprowadzki dochodzi w deszczowe lub zimowe miesiące.

Etap transportu


Niewątpliwie przewiezienie sporej kolekcji książek z jednej lokalizacji do drugiej jest sporym wyzwaniem logistycznym. W niektórych placówkach zbiory biblioteczne sięgają kilkudziesięciu tysięcy sztuk, a czasu na przeprowadzkę zazwyczaj nie ma zbyt wiele. Dlatego też warto zlecić to zadanie specjalistycznym firmom, które bazując na swoim doświadczeniu, mogą znacznie usprawnić ten proces. Ponadto profesjonalna firma przeprowadzkowa zadba również o bezpieczeństwo przewożonego towaru, co jest ogromnie ważne w przypadku tak podatnego na zniszczenia materiału, jakim jej papier oraz pomoże w pakowaniu i przenoszeniu pudeł.

Etap rozpakowywania


Ostatnim etapem jest rozpakowanie przewiezionego towaru i może to przybrać dwa warianty – chaos lub porządek. Pierwsza opcja oznacza zazwyczaj więcej pracy i stresu, druga wprost przeciwnie – pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i dobre samopoczucie. Co trzeba zrobić, aby tak się stało? Przede wszystkim należy pamiętać, że rozpakowywanie to etap końcowy i jego sprawna realizacja zależy od wcześniej wykonanej pracy. Warto więc dobrze rozplanować pakowanie i usprawnić transport, co przełoży się na łatwiejsze działania w nowej bibliotece.

Darmowa wycena u klienta!

Zadzwoń do nas

Scroll to Top
+48 790 481 789