Przeprowadzki biur

Strona główna » Przeprowadzki biur

Co dla firmy oznacza zmiana lokalizacji? Często jest ona związana ze wzrostem wielkości przedsiębiorstwa lub z wychodzeniem naprzeciw potrzebom swoich klientów (np. lepszy dojazd). Jednakże pod względem logistycznym przeprowadzka biura jest zazwyczaj sporym wyzwaniem. Które wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania, aby nie zakłóciło to codziennego trybu pracy. Jak więc najlepiej się do niej przygotować? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

przeprowadzki-biur

Pakowanie


Nie trudno sobie wyobrazić standardowe biuro, bez względu na branżę, w której działa dana firma. Półki, biurka, krzesła, sprzęt elektroniczny i dokumenty składają się na podstawowe wyposażenie każdego z nich. W przypadku przeprowadzki biur należy odpowiednio spakować cały dobytek. Jednak co oznaczy słowo „odpowiednio”? Niewątpliwie sposób pakowania jest w dużej mierze uzależniony od rodzaju sprzętu i tak np. komputery oraz drukarki powinny być ułożone w pudłach zabezpieczonych styropianem lub ewentualnie papierem. Półki oraz biurka mogą być przewożone solo. Jednak tutaj warto chronić ich krawędzie i płaskie powierzchnie, np. poprzez owinięcie mebli folią bąbelkową lub kocem.

Transport


Część mniejszych firm podczas przeprowadzki biur decyduje się na transport na własną rękę. Czy słusznie? To zależy, jednak nasze doświadczenie pokazuje, że oszczędności uzyskane w ten sposób są często złudne. W biznesie obowiązuje zasada „czas to pieniądz” i jest to świetnie widoczne właśnie podczas przeprowadzki firmy, która nie zdecyduje się na pomoc z zewnątrz, wielokrotnie zmuszone są do zwiększenia liczby przejazdów z jednej lokalizacji do drugiej, co znacznie wydłuża ten etap. Z kolei korzystając z usług profesjonalistów w tym zakresie, można skrócić proces transportu i tym samym praktycznie nie ingerować w normalny tryb pracy pracowników.

Rozpakowywanie


Ostatni etap jest dla wielu osób często najtrudniejszy. Wydawać by się mogło, że będzie wprost przeciwnie, ponieważ rozpakowywanie jest niczym postawienie kropki nad i. Jednakże należy wziąć pod uwagę narastające zmęczenie z dwóch poprzednich etapów oraz nierzadko presję czasu i konieczność mądrego zorganizowania nowej przestrzeni. Można sobie ułatwić ten proces poprzez dobre pakowanie, czyli np. pogrupowanie przenoszonego wyposażenia według kategorii, co potem ułatwi jego ponowne rozstawianie. Poza tym także na tym etapie może przydać się profesjonalna pomoc firmy przeprowadzkowej, która pomoże w przenoszeniu pudeł z samochodu do nowego budynku i tym samym odciąży pracowników.

Darmowa wycena u klienta!

Zadzwoń do nas

Scroll to Top
+48 790 481 789