Przeprowadzki mieszkań

Strona główna » Przeprowadzki mieszkań

Przeprowadzka przeprowadzce nierówna i dlatego każdy przypadek należy rozważać indywidualnie. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na zmianie mieszkania, gdyż przejazd z bloku do bloku wygląda inaczej, niż przeprowadzka do wolnostojącego domu. W obu przypadkach zadanie wymaga odpowiedniego planowania i zaplecza logistycznego, ale może się ono różnić dość znacząco w szczegółach.

Przeprowadzki mieszkań

Najczęstsze przeszkody podczas przeprowadzki mieszkań


Przeprowadzka do nowego mieszkania powinna być dobrze zaplanowana. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników np. tryb życia innych mieszkańców w danym bloku, dostępną przestrzeń i czas przeznaczony na to zadanie. Transport wyposażenia to zajęcie pracochłonne i zazwyczaj rozłożone na wiele godzin, podczas których ekipa przeprowadzkowa przenosi dobytek klienta ze starego do nowego mieszkania. W miarę możliwości warto więc wybrać dzień, w którym ruch na klatce schodowej będzie mniejszy, co usprawni pracę.

Nie mniej istotna jest dostępna przestrzeń, zarówno w opuszczanym bloku, jak i na nowym miejscu. Niższe budynki nie zawsze dysponują windą, więc wnoszenie wyposażenia na ostatnie piętra klatką schodową zajmie sporo czasu, co trzeba wziąć pod uwagę podczas planowania tego etapu. Z drugiej strony, winda rozwiązuje tylko część problemów i warto wcześniej dowiedzieć się, jakie są jej rozmiary i maksymalnie dopuszczane obciążenie.

I w końcu czas, czyli dla wielu osób kluczowy element przeprowadzki mieszkań. Często zdarza się, że do dyspozycji jest tylko jeden dzień, w którym równocześnie trzeba zdać stare mieszkanie i odebrać nowe. Wtedy niezwykle ważne jest nie tylko dobre rozplanowanie działań, ale również sam etap przygotowawczy, ponieważ mądre pakowanie pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca i tym samym ograniczyć liczbę pudeł przeznaczonych do transportu.

Plan, plan i jeszcze raz plan


Proces przeprowadzki można znacząco usprawnić dzięki planowaniu działań – sprawnemu pakowaniu, poznaniu trasy przejazdu i docelowego miejsca zamieszkania. Daje to odpowiednie wyobrażenie o czasie, jaki będzie trzeba przeznaczyć na pracę oraz liczbie potrzebnych do niej osób. Wbrew pozorom zadanie może pójść w miarę szybko i gładko, a dobry plan pozwoli odpowiednio przygotować się do przeprowadzki mieszkań.

Darmowa wycena u klienta!

Zadzwoń do nas

Scroll to Top
+48 790 481 789