Przeprowadzki sklepów

Strona główna » Przeprowadzki sklepów

Zmiana lokalizacji sklepu to szansa na wzrost dochodów poprzez zwiększenie sprzedaży. Nowe miejsce może być częściej odwiedzane przez klientów i dzięki temu generować duży zysk. Przeprowadzki są więc szansą dla niektórych sklepów. Szansą na poprawę swoich wyników, jednakże trzeba się do nich odpowiednio przygotować, aby cały ten proces nie zakłócił normalnego trybu pracy.

przeprowadzki sklepów

Wielkość sklepu


Przeprowadzki sklepów mogą mieć różne przyczyny. Do najczęstszych powodów należy zmiana wielkości budynku lub danego pomieszczenia. Jeżeli sklep szybko się rozwija, to naturalną siłą rzeczy należy wtedy zainwestować w dodatkowe półki na towar, większy magazyn lub przejrzystsze witryny. Może również zaistnieć odwrotna sytuacja i z powodu skupienia się tylko na konkretnej branży lub bardzo specyficznym kliencie będzie potrzebny znacznie mniejszy lokal. Bez względu jednak na przyczynę zmiany lokalizacji, jedno jest pewne – przeniesienie sklepu to spore wyzwanie logistyczne.

Jak spakować towar podczas przeprowadzki sklepów?


Bezpieczny przewóz towaru z jednego miejsca na drugie wymaga odpowiedniego pakowania, nawet w przypadku najbardziej podstawowych produktów. Zarówno artykuły spożywcze, jak i AGD oraz RTV muszą być dobrze zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniem i wstrząsami podczas transportu. Oczywiście, rodzaj przewożonego towaru w dużej mierze warunkuje sposób jego pakowania i tak na przykład sprzęt elektroniczny powinien być ułożony w pudłach i chroniony przez styropian, a owoce oraz warzywa przewożone w koszykach uniemożliwiających ich zgniecenie.

Przeprowadzka sklepu na własną rękę?


Bez wątpienia każdy dzień przestoju w sklepie oznacza jednocześnie mniejsze wpływy do jego kasy. W związku z tym warto maksymalnie skrócić cały proces przeprowadzki. Jak to zrobić? Mądre pakowanie towaru pozwoli na jego późniejsze szybkie rozpakowywanie, więc warto pogrupować produkty tematycznie. Ponadto dobrym pomysłem jest zaangażowanie do pracy dodatkowych osób, w tym między innymi firmy przeprowadzkowej, która nie tylko szybko i bezpiecznie przewiezie towar, ale również pomoże w jego przenoszeniu. Dzięki temu pracownicy będą mogli skupić się wyłącznie na układaniu asortymentu na półkach w nowym miejscu, co przyspieszy ponowne otwarcie sklepu.

Darmowa wycena u klienta!

Zadzwoń do nas

Scroll to Top
+48 790 481 789