transport mebli

Jak wygląda transport mebli?

Raczej niewiele razy w życiu mamy okazję zmieniać miejsce zamieszkania. Dlatego niewiele osób ma styczność z tym, jak faktycznie wygląda transport mebli i dobytku. Oferta taka jest bardzo elastyczna i dopasowana do każdego klienta. Oznacza to, że usługi, jakie ma w ofercie firma organizująca przeprowadzki, zostały stworzone na podstawie rzeczywistych potrzeb klientów. Na bazie wieloletnich doświadczeń w tej branży. Aby zamówić transport mebli wystarczy jedna rozmowa telefoniczna. Niektóre firmy oferują też możliwość zamawiania transportu i przeprowadzki online. Co ułatwia zadanie wielu osobom, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą wykonać telefonu.

Na początek określ się

Aby zamówić transport mebli w firmie organizującej przeprowadzki, należy określić gabaryty, ilość i odległość, na jaką chcemy przewieźć owe meble i ewentualnie swój dobytek. Jest to konieczne nie tyle do wykonania kosztorysu, ile do określenia tego, jaką ekipę należy wysłać na miejsce. Usługa taka zwykle wyceniana jest na podstawie godzin pracy tragarzy, którzy się zajmują transportem. Dodatkowo dolicza się koszty transportu mebli na konkretną odległość. Tutaj liczy się liczbę przejechanych kilometrów. O ile cennik godzinowy czy kilometrowy jest dość jasny, o tyle trudno jest oszacować finalną cenę transportu, dopóki nie zobaczy się, co jest do przewiezienia, skąd i dokąd.

Zabezpieczamy transport mebli

Po umówieniu konkretnej godziny i miejsca transportu przybywają na miejsce tragarze. Ich zadaniem jest jedynie wynieść meble. Jednak czasami ze względów logistycznych zmuszeni są oni do rozkręcenia mebli na mniejsze części. W firmach przeprowadzkowych często można też zamówić usługę zabezpieczania mebli na czas transportu. Jest to usługa bardzo korzystna, szczególnie gdy planujemy transport mebli o wysokiej wartości. Na przykład antyków. Bardzo istotne jest ich zabezpieczenie w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli wzmocnienie kantów.

Czasem trudne jest zrobienie tego bez ruszenia mebli z miejsca, dlatego bardzo korzystnym rozwiązaniem jest ich zabezpieczanie na miejscu przez wykwalifikowanych pracowników. Posiadają oni na wyposażeniu również materiały niezbędne do takiego zabezpieczania. Dzięki czemu Twój wkład w tę pracę jest żaden. Pracownicy starają się wykonać swoje zadanie jak najszybciej, ponieważ ich praca rozliczana jest zwykle od godziny. W krótkim czasie można więc liczyć na sprawne przewiezienie kompletu mebli z jednego miejsca do drugiego bez nakładu własnych sił i marnowania czasu, który strwoniłoby się na próbach samodzielnego przewiezienia mebli.

Scroll to Top
+48 790 481 789