dom czy mieszkanie

Dom, czy mieszkanie co wybrać?


Mając do wyboru przeprowadzkę do nowego mieszkania lub domu jednorodzinnego należy rozważyć wszelkie za i przeciw. Są one zależne od sytuacji w której jesteśmy obecnie, jak również poniekąd od doświadczeń życiowych, naszego charakteru i oczekiwań wobec życia. Nie wszyscy są w komfortowej sytuacji, i mogą wybierać dokąd się przeprowadzić i czy się przeprowadzić. Czasem przeprowadzka to mus, zwykle spowodowany powiększeniem rodziny, ślubem, czy konfliktem z rodzicami, domownikami, czy rozwodem.

Dom z ogrodem

Przeprowadzka do domu z ogrodem z bloku może być szokująca. Okazuje się, iż obowiązków w utrzymaniu domu jest bardzo wiele i to takich, których w bloku nigdy nie było i trzeba się ich nauczyć. Pod względem finansowym również dom to spory wydatek związany nie tylko z jego nabyciem, ale i utrzymaniem w porządku. Zadbanie o ogrzewanie domu, koszenie trawnika, odśnieżanie chodnika to tylko niektóre prace jakich można uniknąć wybierając mieszkanie.

Mieszkanie w bloku

Pewną alternatywą dla domu wolnostojącego jest mieszkanie. To świetne rozwiązanie dla osób samotnych, mniej zamożnych, singli, seniorów itd. Przeprowadzka do mieszkania kiedy całe życie mieszkaliśmy w domu to zbawienie dla jednych, a dla innych przekleństwo. Mieszkanie z sąsiadami za ścianą może być uciążliwe, stanowić szereg ograniczeń i wymaga przyzwyczajenia. Jeszcze gorszym pomysłem jest wprowadzenie się do mieszkania z teściami, babcią itp. Im mniejsza powierzchnia mieszkania tym trudniej o komfort. Zaprojektowanie wnętrza tak aby każdy miał swój kawałek przestrzeni nie zawsze jest możliwe. Zależne mieszkanie wspólne w domu jednorodzinnym to jednak coś innego.

Przeprowadzka na swoje

Mnóstwo młodych osób zastanawia się czy mieszkać z rodzicami i odkładać na własne mieszkanie, czy jednak opuścić rodzinny dom i wynająć mieszkanie, jednocześnie ciułając na coś swojego. Najbardziej komfortową sytuacją jest zakup mieszkania czy domu w kredycie i jego sukcesywna spłata oraz długotrwale projektowanie wnętrz według własnego gustu. Każde rozwiązanie jest dobre, aczkolwiek samodzielne lokum to luksus. Ma ono swoją cenę i to niemałą, wymaga odwagi i zaangażowania w jego utrzymanie. Przeprowadzka na swoje to także powód do dumy i akt niezależności.

Autorem wpisu jest firma: Visoo DesignArchitektura i projektowanie wnętrz Bielsko-Biała

Scroll to Top
+48 790 481 789