Pakowanie mebli

Pakowanie mebli do przeprowadzki

Prawidłowe pakowanie mebli do przeprowadzki nie jest wcale takie proste jak by się mogło w pierwszej chwili wydawać. Jako że, meble są różne pod względem gabarytowym jak i materiału z którego są wykonane, do każdego z nich trzeba podejść nieco inaczej.

Pakowanie mebli o delikatnych powierzchniach

Podczas przeprowadzek lokalnych większość mebli ładuje się na samochód tak jak stoją. Zabezpiecza się je tylko folią strech, aby drzwi i szuflady nie latały podczas załadunku. Ale w przypadku mebli cenniejszych o delikatnych powierzchniach powinno się użyć koca bawełnianego do ochrony przed zarysowaniem lub uszkodzeniem mechanicznym, (bawełna w przeciwieństwie do innych materiałów syntetycznych nie zostawia śladów na meblach), a rogi mebli można zabezpieczyć owijając je gąbką kauczukową lub warstwą pianki.

Duże i ciężkie meble np. szafy należy rozmontować przed załadunkiem na samochód. Pamiętając aby uprzednio oznaczyć sobie płyty tak by przy montażu wiadomo było jak należy je powtórnie skręcić. Zdemontowane śruby, zawiasy i klamki najlepiej zapakować razem, żeby nie pomieszały się z innymi i nie trzeba było ich szukać.

Elementy szklane należy wyjąć i spakować osobno zabezpieczając je przed stłuczeniem

Profesjonalna firma oferująca przeprowadzki poza samochodem przystosowanym do tego celu, powinna być wyposażona w koce służące do ochrony mebli oraz posiadać bawełniane pasy służące do ich mocowania do burt samochodu. Dla dodatkowego zabezpieczenia burty w samochodzie powinny być zabezpieczone materiałem tłumiącym wstrząsy i izolującym sprzęty od ścian pojazdu.

Podczas przeprowadzki rzadko zawierane są umowy pisemne pomiędzy firmą transportową a klientem. Najczęściej wszystko odbywa się na podstawie ustaleń ustnych. Warto jednak zażądać umowy pisemnej. Gdyż w przypadku niewywiązania się przewoźnika z ustaleń lub zniszczenia naszego mienia podczas transportu mamy większe szanse na uzyskanie odszkodowania.

Pamiętaj zanim podpiszesz umowę to dokładnie ją przeczytaj a jeśli czegoś nie rozumiesz to poproś przedstawiciela firmy o wyjaśnienia, lepiej dwa razy zapytać niż raz żałować złej decyzji.

Szukasz partnerów którzy zapewnią środki transportu dla Twoich produktów, lub dostarczą materiały potrzebne dla Twojej produkcji? Skontaktuj się z nami.

Scroll to Top
+48 790 481 789