zabezpieczenia podczas przeprowadzki

Jak ważne są zabezpieczenia w przeprowadzce

Przeprowadzka to według statystyk jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu człowieka. Pośpiech, pakowanie, rozpakowywanie, transport, zmiana otoczenia i miejsca zamieszkania sprawiają, że pojawia się podenerwowanie, które jeszcze bardziej nakręca spiralę stresu. Na szczęście można to ograniczyć lub nawet całkowicie zastopować. Jak? Poprzez właściwe przygotowanie się do przeprowadzki.

Zagrożenia podczas przeprowadzki

Składanie, przenoszenie i ponowne ustawianie wyposażania domowego wiąże się z ryzykiem jego uszkodzenia. Szczególnie transport może okazać się problematyczny, gdyż każda nierówność na drodze to wstrząsy, które mogą skutkować otarciami, rysami lub wgnieceniami. Podobnie wygląda sprawa z wnoszeniem sprzętów na wąskich klatkach schodowych lub przewożeniem ich niesprawdzonymi wcześniej windami – niewielka przestrzeń sprzyja zniszczeniom. Niewątpliwie pośpiech i zmęczenie, które często towarzyszą przeprowadzkom to także wrogowie bezpieczeństwa. Ponieważ mogą przyczynić się do niewłaściwego obchodzenia się ze spakowanym dobytkiem.

Etap pakowania

Bez wątpienia pakowanie to najważniejsza czynność podczas przeprowadzki, dlatego dobrze wykonane pozwoli zminimalizować ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń sprzętu i mebli. Jednak jak spakować swoje wyposażenie? Warto wykorzystać rzeczy, które ma się pod ręką – koce, poduszki, pudła, papier lub folię bąbelkową. Aby jak najbardziej ograniczyć liczbę kursów z jednego miejsca do drugiego. Poza tym trzeba spojrzeć krytycznie na swój sprzęt i realnie ocenić, które z jego elementów są narażone na uszkodzenia. Przeszklenia w meblach, gładkie powierzchnie łatwe do zarysowania, kruche przedmioty, takie jak lampy, wazony, telewizor itd. I je zabezpieczyć podwójnie, np. za pomocą styropianu.

Zabezpieczenia w przeprowadzce

Zabezpieczenie wyposażenia podczas przeprowadzki można sprowadzić do stwierdzenia „im więcej, tym lepiej”. Jednak wielokrotne owinięcie mebli folią lub zapakowanie każdego sprzętu w piankową osłonę może być czaso i pracochłonne. W ten sposób warto potraktować jedynie rzeczy szczególnie narażone na uszkodzenia. By mieć pewność, że dotrą na miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Mniejsze elementy można z powodzeniem schować w pudłach z ubraniami lub pościelą, dzięki czemu będą bezpieczne i odporne na różnego rodzaju wstrząsy podczas transportu. Ponadto korzystając z pomocy firmy przeprowadzkowej, należy odpowiednio oznaczyć pudła (np. napisem „szkło”), aby mieć pewność, że będą one potraktowane z odpowiednią uwagą.

Scroll to Top
+48 790 481 789