ubezpieczenie przeprowadzki

Czy warto ubezpieczyć przeprowadzkę?

Jak w wielu innych sytuacjach życiowych, także przeprowadzka wiąże się z pewnym ryzykiem. Niezależnie od tego, czy przenosimy nasz prywatny dobytek ze starego do nowego domu, czy ma to miejsce w przypadku zmiany siedziby lub oddziału firmowego, może dojść do nieprzyjemnej sytuacji. W czasie której nasz majątek zostanie uszkodzony albo zagubiony. Na takie okoliczności firmy transportowe oferują swoim klientom różnorodne polisy ubezpieczeniowe, mające zapewnić bezpieczeństwo przewożonego majątku.

Poczucie bezpieczeństwa

Przeprowadzka związana jest z dużym stresem i emocjami. Niepewnością tego, czy nowe miejsce będzie równie wygodne, jak poprzednie. Bądź przeciwnie, odczuwamy obawy o to, że będzie wpływało na nas równie negatywnie jak to, które opuszczamy. Do tego olbrzymiego bagażu uczuć, dochodzą jeszcze wątpliwości, czy naszemu cennemu dobytkowi nic się nie stanie. Czy pamiątki, które zbieraliśmy przez lata nie ucierpią wskutek przenoszenia. Maszyny i narzędzia służące nam do pracy nie zostaną uszkodzone, a tym samym nie stracimy zainwestowanych w nie pieniędzy. Czy firma odpowiedzialna za przewóz nie ukradnie naszego majątku w czasie transportu.

Na wszystkie te okoliczności przygotowane jest ubezpieczenie przeprowadzki. Jest to umowa, dzięki której będziemy w stanie dociekać odszkodowania w razie ewentualnego wypadku: uszkodzenia, zagubienia czy zniszczenia. Taka polisa (zagwarantowana dodatkowo przez ustawę o Prawie przewozowym, nakładającym określone obowiązki na przewoźników), sprawia, że możemy oddać nasz cenny dobytek w obce ręce na czas przewozu. Warto więc zainteresować się możliwościami spisania takiej umowy. I nie polegać jedynie na standardowym odszkodowaniu, które może nie obejmować większości sytuacji powstających w czasie transportu.

Profesjonalne podejście od samego początku

Jednak do uszkodzenia bądź zagubienia może dojść, nawet jeżeli wiemy, że otrzymamy odszkodowanie. Jeżeli pozwolimy sobie na ubezpieczenie przeprowadzki. Ważne jest także, abyśmy wiedzieli, w ramach jakich okoliczności ono obowiązuje. I czy aby na pewno zostanie nam zwrócona finansowa rekompensata za poniesione szkody. Powinniśmy sprawdzić także, jakie warunki oferuje konkretna firma. Oraz poszukać takiej, która jest nie tylko tania, ale też rzetelna.

W trakcie gorączki związanej z przeprowadzką, bardzo łatwo zapomnieć o tym, żeby właściwie zapakować nasze pamiątki, narzędzia, meble czy porcelanę. Dlatego też powinniśmy mieć pewność, że nasza polisa pokryje również tego rodzaju okoliczności. Zazwyczaj, aby uniknąć tych nieprzyjemności, firma przewozowa sama zajmuje się sporządzeniem listy oraz zapakowaniem całego dobytku przed transportem. Pozwala to na zachowanie standardów oraz zapewnienie bezproblemowego wykonania zlecenia.

Jeden przypadek na tysiąc

Ubezpieczenie przeprowadzki to niezwykle istotna kwestia. Szczególnie w przypadku, kiedy zamierzamy przenosić siedzibę firmy, zakład produkcyjny, czy nawet wyprowadzić się ze starego mieszkania do nowego. W każdej z tych sytuacji może dojść do wypadku. A nasze skarby i narzędzia pracy przynoszące zysk, ulec zniszczeniu. Dlatego też warto postarać się o polisę ubezpieczeniową. Choć wiąże się to z dodatkowym kosztem i formalnościami, może się okazać, że w tym jednym przypadku na tysiąc, będzie to rzecz, która uratuje nas przed nieprzyjemnościami.

1 thought on “Czy warto ubezpieczyć przeprowadzkę?”

  1. Pingback: Przeprowadzki Bielsko – Biała » Nowe mieszkanie i co dalej

Comments are closed.

Scroll to Top
+48 790 481 789